Parownica domowa – jak jej używać i do czego wykorzystać?

Parownice domowe Kärcher dają możliwość higienicznego czyszczenia bez użycia chemii. Oprócz tego, iż są skuteczne w walce z bakteriami i wirusami usuwają nawet najcięższe zabrudzenia w domu. Najnowsze badania udowadniają, że parownice Kärcher eliminują do 99,99%  koronawirusów i i bakterii przy czyszczeniu punktowym (płaskich powierzchni) przez min. 30 sekund i i maksymalnym użyciu pary.

Parownica domowa Kärcher – przewodnik użytkowania

Czyszczenie parowe, czyli czyszczenie parą połączoną z wysoką temperaturą, zapewnia efektywne sprzątanie. Parownica nagrzewa wodę, która osiąga temperaturę około 100°C i w postaci pary wydostaje się z urządzenia przez „koncówki do sprzątania” (dyszę podłogową, dyszę służącą do czyszczenia mebli itp.). Cząsteczki pary z prędkością do 170 km/h wyrzucane są na zewnątrz i dostają się do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Brud i tłuszcz są odspajane. Gorąca para stygnie przy zwiększającej się odległości, jest to ważne przy wrażliwych na ciepło powierzchniach. Pady wykonane z mikrofibry (nakładki materiałowe na dysze) należy prać po zakończonym sprzątaniu w temperaturze co najmniej 60°C bez użycia programu Eco.

Parownica domowa odpowiednia dla alergików i dłuższego sprzątania

Parownica staje się nieoceniona dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Para zamiast wzniecać do góry, łączy ze sobą cząsteczki kurzu, które nie unoszą się w powietrzu, dzięki czemu staje się ono czyściejsze. Nie pozostawia także resztek środków chemicznych na sprzątanych powierzchniach. Parownice można użytkować nieprzerwanie przez dłuższy czas, zbiornik na wodę może być ponownie napełniony podczas pracy.

Parownica Kärcher – jakie jest jej przeznaczenie?

Parownice idealnie czyszczą wszystkie powierzchnie twarde. Zatem doskonale sprawdzą się  przy wodoodpornych płytkach, gresach, kaflach, kamieniach naturalnych, blatach etc. A dzięki dużej mocy pary i specjalnej „małej szczoteczce” doskonale czyszczą fugi, baterie czy kabiny prysznicowe. Oprócz kuchni i łazienki para doskonale usunie zabrudzenia z podłogi salonów i pokoi wyłożonych eleganckimi, drewnianymi parkietami lub nowoczesnymi panelami. W przypadku drewna podłogowego, które „nie lubi” intensywnego nagrzewania należy założyć dwie ściereczki na dyszę parową. Taki zabieg zagwarantuje, że mniejsza ilość pary będzie miała bezpośredni kontakt z podłogą. Należy także pracować szybkimi ruchami. Unikaj czyszczenia parownicą podłóg olejowanych, woskowanych i surowego drewna!

Myjki parowe bardzo dobrze czyszczą także szkło i lustra nie pozostawiając smug. Kiedy na zewnątrz panuje niska temperatura i planujesz umyć okna, przed przystąpieniem do pracy, delikatnie rozgrzej szybę strumieniem pary rozpylanym z dalszej odległości i dopiero wtedy, zabierz się za gruntowne mycie.

Bardzo często gorąca para pomaga w odświeżeniu, usunięciu zabrudzeń oraz wywabieniu plam z tapicerowanych kanap i krzeseł nie tylko w domu, ale i w samochodzie. Niektóre modele parownic zostały wyposażone w żelazko. Przy użyciu żelazka, można prasować szybciej o 50%. Pamiętaj, jeśli nie masz pewności co do możliwości zastosowanie parownicy Kärcher na jakiejś powierzchni, możesz sprawdzić niezbędne informacje w karcie produktu lub w instrukcji obsługi, w innym przypadku powinieneś skontaktować się z przedstawicielem Kärcher.

Sprawdź polecane przez nas produkty:

 

Kontakt

Warszawa (serwis, sprzedaż, wynajem urządzeń)

biuro@napra.pl

517 323 573

Łódź (biuro)
Serwis urządzeń przemysłowych (odbiór od klienta):

517 323 573

sklep@napra.pl

Adres

Warszawa
ul. Szeligowska 42
01-320 Warszawa (Bemowo)

Godziny otwarcia:
pn.-pt.: 08:00 - 18:00
sob.: 09:00 - 13:00

Formularz kontaktowy